01-08-2026 Oradour-sur-Glane “Om nooit te vergeten”

Afgelopen week ’n weekje naar de Dordogne geweest. Onderweg hebben we een tussenstop gemaakt in Oradour-sur-Glane; een aanrader!

Oradour werd op 10 juni 1944 verwoest in het bloedbad van Oradour-sur-Glane. Troepen van de Duitse 2. SS-Panzer-Division Das Reich overvielen als vergeldingsactie het dorp, dreven de mannen in graanschuren en fusilleerden hen, dreven de vrouwen en kinderen in de imposante kerk waar een doos stond met explosieven, en toen ze naar buiten gingen en probeerden te ontsnappen werden de overlevenden doodgeschoten, en vervolgens ook de rest van het dorp. 642 mensen werden zo in drie uur vermoord en het dorp werd verwoest. Na de oorlog besloot Frankrijk de ruïnes te behouden als blijvend gedenkteken. Naast het “village martyr” ligt nu een nieuw Oradour, waar mensen wonen, terwijl de oude straten zwijgend herinneren aan wat hier gebeurde.

Erg indrukwekkend en een ‘must see’ voor iedereen!

Verdere info:

Achtergrond informatie vind je HIER

Facebook groep vind je HIER

Gemeente Oradour sur Glane (Franstalig) vind je HIER

Er zijn tal van boeken verschenen over het ‘bloedbad in Oradour‘. Volgens mijn vrouw is het boek “Een meisje uit Oradour” een mooie voorbereiding op het bezoek en maakt het veel dingen herkenbaar als je daar bent. Meer over het boek vind je HIER

 

De rest van onze vakantie in de Dordogne vind je in latere berichten op deze site.

Terug naar vorige pagina